100LET_ceskeho_sportu-850.jpg

Proběhl galavečer 100 let českého sportu

V pátek 28. září proběhlo v pražském Foru Karlín vyhlášení největších momentů všech dekád za uplynulých 100 let českého a československého sportu. Hlasy veřejnosti i odborné poroty rozhodly o těch nejsilnějších momentech. Jejich autoři či zástupci pak na pódiu převzali ocenění. Vyhlášeny byly takové hvězdy sportovního nebe jako Emil Zátopek, Věra Čáslavská, Beřich Šupčík... Cenu osobně převzali např. Roman Šebrle, Kateřina Neumannová, Antonín Panenka, Jiří Šlégr či Ester Ledecká.

Po vyhlášení následoval galavečer 100 let českého sportu, kterým provázeli Libor Bouček, Lucie Výborná, Marek Eben a Adéla Vinczeová. Vyhlášení v přímém přenosu vysílala ČT 2, galavečer pak ČT 1. Na oba záznamy se můžete podívat zde.

Akce se zúčastnili i zástupci tří nejlepších škol v celorepublikové soutěži 100 let českého sportu. Soutěži jasně dominovalo Gymnázium Jaroslava Heyrovského v Praze, které s celkovým počtem bodů 1799 s přehledem zvítězilo v rámci celé republiky. Tisícibodovou hranici hravě překonala i druhá Základní škola Postoloprty a jen těsně pod touto metou skončila na třetím místě Základní a mateřská škola Košetice.

Žáci, studenti i jejich vyučující si večer náležitě užili a během něj se společně fotili s několika sportovními hvězdami. Ta dřina na projektech během celého druhého pololetí loňského školního roku za to určitě stála!

Vyhlášení nejlepších škol v jednotlivých kategoriích a krajích proběhne v listopadu. 


Jarmila Kratochvílová se studenty z Gymnázia Jaroslava HeyrovskéhoBarbora Špotáková se studenty z Gymnázia Jaroslava HeyrovskéhoŠtěpánka Hilgertová a Kateřina Emmons se studenty z Gymnázia Jaroslava Heyrovského


Více fotografií naleznete na Facebooku 100 let českého sportu

Tým 100 let českého sportu, 03.10.2018